The Single Best Strategy To Use For almanca sayılar

Karaman'da faaliyet gösteren Desobsan Elktronik Soba Sanayi'de çalıştırılmak üzere vasıflı vasıfsız personeller ve kaynakçılar alınacaktır.

Bu ısrardaki sebep ne diye soracak olursanız, Almanca A2 seviyesinde kurs belgesi almış kişilerin konuşurken takıldığı en çok sorunlardan biri olarak göze çarpmasıdır. İpucu: Sayıların telaffuzunu akıcı hale getirmek için Almanların kurslarda önerdiği bir metodu sizlere söyleyeyim. Bir hesap makinası alın veya varsa, akıllı Cep telefonundan bu uygulamayı açıp belirlediğiniz basamak sayısı kadar rastgele tuşlayıp okumaya çalışın. Bunu günlük tekrar ile pekiştirin. Bunu deneyerek sayılar konusunda ne kadar usta olduğunuza kendiniz karar verin. Şimdi aşağıdaki tabloda Sıfileır’dan yüze kadar Almanca sayılara göz atmakla işe başlayabilirsiniz. Almanca Sıfileır’dan one hundred’e kadar sayılar tablosu

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere advertımı, e-posta adresimi ve Web-site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Your browser isn’t supported any more. Update it to have the most effective YouTube practical experience and our latest characteristics. Find out more

Almanca sayılar ve okunuşları - 1'den a hundred'e kadar Almanca sayılar konu anlatımı başlıklarını merak edilen tüm yönleriyle birlikte derledik.

Ek olarak a hundred and fifty five ya da 386 gibi sayıları yazmak gerekirse durum biraz daha farklıdır. Bu kez ilk olarak yüzlü sayı okunur daha sonra ise birler ve onlar basamağı okunur.

Anonim diyor 7 sene önce Yalnız canısı tmm o r re diye okunmaz ama fiya diye de okunmaz? Fia diye okunurrrrr?Ok

Sizler de Almanca Sayılar veya almanca sayılar İngilizce Sayılar konu başlıklarından gramer kurallarına ve söz dizimi şekillerine kadar Almanca’da ustalaşmak isterseniz, Almancax.com’u iyi bir başlangıç noktası olarak kabul edebilirsiniz.

Read More This website uses cookies to transform your knowledge. We are going to believe you are Alright with this particular, however , you can opt-out if you want.Take

Almanca sayılar, Almanca’da bir şeyi nicel (sayısal) olarak ifade etmek için kullanılan rakamlardır. Almancada her sayı die artikelini alır ve daima bitişik yazılır.

Evet değerli almanca öğrenen arkadaşlar, bu dersimizde baştan sona Almanca sayılar konusunu sizler için ele almaya çalıştık. Umarız almanca sayılar ve okunuşları

Almanca’da birine yaşı sorulurken kullanılan soru kalıbı ‘Wie alt‘, kullanılan fiil ise ‘sein‘ ‘dir.

28 sayısı acht und zwanzig şeklinde yazılmaktadır. Acht kelimesi eight sayısının Almanca karşılığıdır. Devamında ve kelimesinin Almanca karşılığı olan und kelimesi gelir. Son olarak da zwanzig yani 20 sayısının Almanca karşılığı gelir.

Almanca dili Türkçe gibi değildir sayılar ve kelimeler yazıldığı gibi okunmaz. Nasıl İngilizce de yazıldığı gibi okunmuyor ise Almanca içinde durum aynıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *